Jídlo je moje posedlost

Myslím na něj skoro pořád. Jsem hrdou autorkou 4 kuchařských bestsellerů, televizního seriálu o vaření a stovek článků na gastronomická témata. A taky jsem certifikovaná nutriční poradkyně. Řeknu vám, jak k tomu došlo. A proč bych pro vás mohla být dobrou parťačkou…

Vždycky jsem žila s pocitem, že když začnu nabírat v pase, uberu na talíři, a bude klid. Jenže před pár lety jsem zjistila, že už bych asi nemohla jíst nic. A to bych umřela buď podvýživou, nebo smutkem. Askezi fakt nemám v repertoáru.

A tak jsem začala studovat. Protože jsem nevěřila, že by to příroda neměla vymyšlené. Myslím, že jsem toho celkem dost pochopila. A tak jsem našla odvahu začít se o svoje poznatky dělit s ostatními. 

Cílem mojí poradny je najít každé klientce její osobní řešení. Vypátráme vaši optimální cestu – ne na pár týdnů, ale na desítky let. Prozkoumáme, co máte ráda, co nesnášíte, jak žijete, co stihnete a na co nemáte čas – a jak to všechno chytře naskládat do vaší osobní mozaiky. 

V čem jsem jiná, než spousta mých kolegů?

Jsem fanatická kuchařka. Rozkoš z jídla je pro mě stejně důležitá, jako zdraví těla. A nabídnu vám spoustu možností, jak si zachovat oboje najednou. 

Vycházím z evropské tradice, hlavně ze středomořské stravy a francouzského pojetí gurmánství, takže pro vás můj systém bude přirozený. Ale představím vám i pár dobrých nápadů z jiných kultur.

Neprodávám potravinové doplňky. Můžu vám poradit, co si vybrat v lékárně, ale sama nejsem prodejcem ani nemám smlouvu s žádnou firmou.

Jsem ta pravá spolupracovnice pro vás?

Ano, pokud chcete být dlouhodobě energická, akční a veselá – a chcete mít normální zdravou váhu a uspokojení z pohledu do zrcadla. 

Ne, pokud je vaším cílem podváha, rychlá změna (úbytek desítek kil za pár měsíců), nebo dosahování extrémních sportovních výsledků. 

Proč „pro gurmánky”, není to diskriminace mužů?

Asi je. Ale mým zájmem je hlavně životní styl ženy v hormonálně složitých obdobích (což je skoro celý jejich život :-)…), takže jsem se rozhodla pro toto zaměření.

Odborné kurzy a semináře:

Certifikovaný lektor společnosti Stop obezitě (STOB)

Poradce pro výživu (certifikovaný kurz Nutris)

Poradce pro výživu a suplementaci (dlouhodobý kurz ATAC)

Poruchy příjmu potravy (Pražská vysoká škola psychosociálních studií)

Tělesný koncept, vývoj vztahu k tělu, psychoterapie (Pražská vysoká škola psychosociálních studií)

Jak se zbavit závislostí (Nutris)

ACT (acceptance and commitment therapy) – Terapie přijetí a odhodlání (STOB)

+ řada konferencí a seminářů na téma výživy, zdraví a dlouhověkosti

Obecné vzdělání:

Bc. politologie, Fakulta sociálních věd Univerzity Karlovy